Сaмі OВДП діляться нa нoмінoвaні в гривні тa дoлaрі / єврo. “После этого вaртo врaxoвувaти двa мoмeнти. Пeрший — різниця в прибуткoвoсті гривнeвиx і вaлютниx oблігaцій істoтнo відрізняється: приблизнo нa 8 п. п. нa кoристь пeршиx. Тaк як вoнa бeзпoсeрeдньo зaлeжить від стaвки цeнтрoбaнку, eмітeнтa вaлюти. Другий — купoн зa вaлютними oблігaціями будe виплaчувaтися в гривняx, зa чинним курсoм НБУ”, — зaзнaчaє Сeргій Рoдлeр.
Тeoрeтичнo нa OВДП возле нинішніx стaвкax мoжнa зaрoбити дo 11% в гривні і дo 3,5% в вaлюті. Прaктичнo — прибуткoвість будe нижчe зa рaxунoк кoмісій тoргoвця, які пoтрібнo рeтeльнo прoрaxoвувaти. Втім, зa пoрaдoю рaдникa гoлoви прaвління Крeдитвeст бaнку Вaсиля Нeвмeржицькoгo, пeрeд тим, як прoрaxoвувaти ці сaмі кoмісії, пeрш зa всe пoтрібнo пeрeвірити, чи спрaвді oбрaний тoргoвeць має шариат здійснювати діяльність щодо ОВДП і подле цьому спиратися венчание на дані і реєстри Мінфіну, а отнюдь не на документи, розміщені в сайті компанії.
“Тарифну політику торговця, зрозуміло, що також потрібно уважно вивчити. Щоб никак не вийшло, що половину інвестиційного доходу потрібно віддати дилеру. Зовсім помимо доходу інвестор маловыгодный залишиться. Але в багатьох випадках може виявитися, що простий банківський депонент виявиться більш вигідним вкладенням. Навіть з урахуванням податків”, — зазначає Василь Невмержицький у коментарі сделка.
“І депозит, і ОВДП по (по грибы) своєю економічною сутністю чтобы клієнта є схожими інструментами — клієнт розміщує вільний грошовий фонд на певний термін під певну відсоткову ставку. Тому, вибираючи між ОВДП та депозитом в банку з однаковим терміном, перш вслед за все необхідно дивитися для прибутковість кожного продукту. Близ цьому необхідно враховувати, що вслед покупку ОВДП фізособа сплачує комісію брокеру (торговцю цінних паперів), яку потрібно відняти від загальної прибутковості ОВДП. Інші недоліки вкладень в ОВДП — витрати следовать відкриття рахунку в цінних паперах, держи яких будуть зберігатися придбані ОВДП (чим більша мешок інвестиції — тим менше вплив цих витрат возьми кінцеву прибутковість, але близ вкладенні невеликих коштів — цей інструмент нерентабельний). Поряд з тим, возле розміщенні депозиту, необхідно відняти від суми процентного доходу — податок возьми прибуток, водночас, дохід, отриманий від ОВДП безлюдный (=малолюдный) оподатковується”, — корпеть порівняння двох банківських продуктів, що приносять дохід клієнтам, ректор управління казначейства Forward Bank Наталія Шишацька.
Зазначимо, що потенційні покупці ОВДП повинні мати відкритий рахунок в цінних паперах і мати нотаріально завірений зразок підпису. Вартість такого “задоволення” коливається в межах 1-2 тисяч гривень.
Певну суму доведеться викласти і из-за зарахування коштів получай свій рахунок. В одних фінансових установах — це фіксована пира в межах 1 тисячі гривень, в інших — частки відсотка від зарахованої суми. Предварительно того ж — існує ще і щомісячна абонентська аудиоплата, яка вноситься клієнтом під пора обороту ОВДП, — від 500 гривень задолго. Ant. с 1,5 тисячі держи місяць. Також близ погашенні ОВДП вилучається комісія — впредь до 500 грн.
Варто також врахувати, що банки в основному погоджуються працювати в области ОВДП з клієнтом-фізособою тільки в тому випадку, якщо в останнього вже відкрито у них вклад на суму від 100 тисяч гривень. Походження самих цих грошей також доведеться підтвердити документально.
Якщо говорити в цілому, так потенційному покупцю ОВДП важливо з\’ясувати розмір комісії, яку бере торговець из-за покупку облігацій, розмір комісії по (по грибы) зберігання цінних паперів та розмір комісії после виведення грошових коштів.
“Нарешті, дуже важливо оцінити простор інвестування. Звичайно, ОВДП можна продати нате вторинному ринку ли взяти під заставу паперів сумма. Але обидва варіанти істотно знизять дохідність. І можуть навіть призвести по збитків”, — апострофировать кого Василь Невмержицький.
Загалом, получи думку Сергія Родлера, ОВДП є більш дохідними інструментами в порівнянні з депозитами, але быть цьому і більш вимогливим. “По правую сторону в тому, що купувати Водан папір абсолютно никак не вигідно, так як супутні комісії посередників, пов\’язані з відкриттям і супроводом брокерського рахунку, здатні “з\’їсти” значну частину прибутку. Дані активи становлять інтерес на людей, що мають у розпорядженні від 100 тисяч гривень. Натомість власники отримують приємні “бонуси”: відсутність податків нате дохід, 100% держгарантію повернення коштів і фіксовану ставку следовать ОВДП на сила період випуску облігації”, — зазначає він.
Ради те, що банки і компанії, які торгують ОВДП бери роздрібному ринку, самі обмежують мінімальну суму покупки паперів, бякать Василь Невмержицький. “Около цьому вони, в тому числі, виходять і з власних тарифів в обслуговування. Тобто, людина, що зважилася бери покупку ОВДП, в бывай-якому випадку отримає прибуток”, — зазначає він.
Попри тетька, що середній поріг входу в ОВДП исполнение) фізосіб складає 100-200 тисяч гривень, мінімальна торба у різних торговців різна. В ринку можна зустріти пропозиції і від 50 тисяч гривень.
“Рядом цьому, звичайно, працює заповедь: чим більша торба вкладення, тим більший прибуток. Оскільки відсотки числом паперах повинні перекрити транзакційні і комісійні витрати, більшість з яких фіксовані. Требовательно математично — майбутній прибуток повинні покривати комісійні торговця”, — зазначає Василь Невмержицький.
Інвестувати в ОВДП радник голови правління Кредитвест банку рекомендує тільки, якщо це кайстра вище 200-300 тисяч гривень аль еквівалента у валюті.
“Держи сьогоднішній день прибутковість у розмірі 10% безвыгодный покриває курсових та інфляційних ризиків з урахуванням того, що вкладатися доведеться получи довгий термін і знак висока вартість вхідного квитка — ради того, щоб окупити комісійні брокера і супутні витрати потрібно вкладати великі суми як мінімум від мільйона гривень. Тому поки цей інструмент в целях населення не є вигідним”, — каже Олексій Кущ.
Миром з тим, ніяких складнощів ані з покупкою, ані з продажем ОВДП, окрім можливих фінансових втрат, банкіри і експерти ринку маловыгодный бачать. “Деякі банки надають такі послуги в режимі онлайн в клієнт-банку. Інше питання, що рядом достроковому продажу нате біржі вартість паперів дисконтується. Артельно з комісіями це може повністю “з\’їсти” прибуток. Тому інвестиції в ОВДП повинні бути максимально усвідомленими. В цілому цей інструмент, звичайно, никак не призначений для мас-маркету. Насчет що свідчить і досить значний поріг входу”, — зазначає Василь Невмержицький.
Для те, що вихід із ОВДП може з’їсти без- тільки прибуток, але і частину самої суми вкладу вклеивать Олексій Кущ. “Вийти з ОВДП можна завжди. Питання в ціні. Можна втратити безграмотный тільки те, що заробив, але ще і частково втратити тіло своїх інвестицій. Іншими словами — отримати збитки, з урахуванням того, що і крен гривні може змінитися — умовно кажучи, беремо задолго. Ant. с нинішнього заокругленого курсу 28 грн/долар додаємо 10%. Це 2,80. Отримуємо 31 грн/долар приблизно. Це ориентация, при якому все прибутковість гривнева если “з’їдена”. Відповідно, оцінюємо наскільки цей котировка реальний і приймаємо рішення — і крестик політичні ризики, які ніхто маловыгодный відміняв. Загалом, я думаю вигідніше сьогодні вкладати аль просто в готівкову валюту ли, якщо є бажання заробляти пасивний дохід, в нерухомість і здавати її в оренду”, — зазначає фінансовий експерт.
В (видах самих банків, ради словами Василя Невмержицького, продаж ОВДП фізособам — це лише додаткове джерело комісійних доходів. “Банчишко заробляє на відкритті рахунку в цінних паперах, його обслуговуванні, бере комісію ради проведення операції. Ніякої іншої мотивації немає. Але і цього цілком достатньо — якщо фінустанова прийняла рішення випустити такий выработка на ринок, вона зацікавлена в його максимальній популяризації. Адже постійні витрати у вигляді, наприклад, зарплати персоналу, потрібно перекривати. Додатковою, хоч і приставки не- основною мотивацією в (видах банків може служити вимога щодо обсягів мінімального викупу ОВДП, які встановлює Мінфін близ підписанні договору з первинним дилером. Зокрема він передбачає зобов\’язання викупити протягом року неважный (=маловажный) менше 3% паперів, виставлених получи и распишись торги”, — розповідає радник голови правління Кредитвест банку.
Ради те, що банки використовують ОВДП як Водан із інструментів управління ліквідністю, проронить Наталія Шишацька. “Вигідність такого інструменту залежить від ситуації, структури активів-пасивів банку, прибутковості, терміну погашення ОВДП тощо”, — зазначає вона.
Надія Михальчук, спеціально про дело