
Oцінюючи пoтeнціaл динaміки гривні прoтягoм тижня aнaлітик ЦБТ прoгнoзує, щo у кінці тижня, в п\’ятницю, пoпит нa гривню будe більшим. “Грoмaдяни зaxoчуть кoнвeртувaти дoлaри і єврo пeрeд бaнківськими виxідними, які прoйдуть 23-24 серпня. Це означає, що, якщо у планах є витрачати накопичення раньше банківськими вихідними — краще це зробити в перші три робочі дні з 16 точно по 18 серпня”, — барабанить він.
В той а час аналітик RoboForex Андрій Гойлов звертає увагу для зростання споживчої інфляції в Україні раньше позначки в 10,20% в річному вимірі, причинами “сплеску” якої стали збільшення цін бери паливо (+ 33,80%), адміністративно регульовані ціни сверху послуги (+18,50%) і продукти харчування (+8,20%).
“З точки зору Нацбанку, дарованная тенденція сповільниться предварительно кінця нинішнього року внаслідок підвищення облікової ставки НБУ і приходу нате ринок продукції нового врожаю. Однак Кабмін вважає помилковим надмірний ріст став і має намір обитать консультації з Нацбанком. Таким чином прибутковість ОВДП може продовжуватися знижуватися і если ще більш нецікавою зарубіжним інвесторам — з початку серпня вони поуже скоротили свій сидор на 4,82 млрд гривень — раньше 101,33 млрд гривень. Припускаю, що нерезиденти залпом чекають зручного моменту к виходу на міжбанк з покупками іноземних валют. Це може родить до помітного падіння курсу гривні”, — проронить у коментарі дело Андрій Гойлов.
Зазначимо, минулого тижня від розміщення ОВДП в аукціоні Мінфіну вдалось залучити после держбюджету 2,673 млрд гривень.
Загалом, у січні-липні 2021 року, згідно з даними НБУ, Міністерство фінансів поверх розміщення ОВДП залучило поперед державного бюджету 178,2 млрд гривень, 1 810 млн доларів і 420 млн євро. Середньозважена дохідність цінних паперів в гривні склала 11,4% річних, в доларах — 3,8% річних, в євро — 2,5% річних.