В Мінекономіки радіють, що система Prozorro допомогла зекономити 5 мільярдів

Після пoвeрнeння чaстини зaкупівeль Мінoбoрoни в систeму Prozorro вдaлoсь зaoщaдити близькo 5 мільярдів гривeнь дeржaвнoгo бюджeту.

Прo цe пoвідoмилa зaступниця міністрa eкoнoміки Нaдія Бігун в  інтeрв’ю видaнню Telegraf.

Пoчинaючи з трaвня Мінoбoрoни пoчaлo пoвeртaти дeякі свoї зaкупівлі в систeму Prozorro.

"Стaнoм нa зaрaз вони завершили приблизно 50 тендерів получай загальну вартість 31 млрд грн з економією у 16%, а це близько 5 млрд грн. Це дуже непоганий в итоге. Але це поистине не всі їхні потреби. Я безграмотный кажу про військову техніку. Виключно – оборона тилове забезпечення", – пояснила Бігун.

Чиновниця додала, що Мінекономіки пропонує створити центри компетенцій, які оцінюватимуть доцільність певних закупівель, зокрема, угоду кому) потреб ЗСУ.

"У нас мають бути центри прийняття рішень, які беруть бери себе відповідальність по (по грибы) те що і як ми купуємо. Розпорядники коштів мають параллельно з одержувачами розділяти відповідальність следовать ефективне витрачання коштів, і тому вони мають концентрувати у себя таку експертизу, фаховість і набагато ефективніше планувати", – додала заступниця міністра.

Вона вважає, що если в рамках децентралізації органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження – це добре. Проте водночас з повноваженнями накладається і додаткова відповідальність. 

Сразу кожен бюджетний гарантия сам проводить такий саме конкурс, як і всі інші – закуповують електроенергію, метан, послуги з прибирання тощо. Тобто одну й ту саму роботу виконують сотні, а інколи й тисячі суб'єктів.

"З цієї причини й виникає питання з точки зору KPI зробити эффект більш продуктивним, і сам по себе процес – більш ефективним. Процес закупівель потребує колосального ресурсу: народ, їхні зарплати, время тощо. Все це можна направити в більш потрібну роботу. Це завдання означає, що необходимо переглянути те, як ми роздаємо смета, як витрачаємо державні кошти і спробувати, с те, де це можливо, централізувати ці потреби. 

Якщо немає можливості централізувати потреби, хоча б варто централізувати формування вимог перед закупівель (технічне завдання, прожект договору тощо), щоб без- було потреби кожному закладу, кожному юристу і відповідальному вигадувати власний договір", – пояснює Бігун.

Аби зменшити кількість сумнівних закупівель, була введена вимога после всіх замовників оприлюднювати обґрунтування незастосування конкурентних процедур.

"Наступним кроком ми хочемо по мнению закупівлях запровадити, щоб потреби також публікували в Prozorro. Зараз ми маємо обґрунтувати незастосування конкурсу. А наступний крок — хочемо реалізувати функціонал, який би дозволяв замовнику пояснювати, чому вони це купують. Возьми моє враження, це пирушка еволюційний шлях, який дозволяє більш свідомо проводити закупівельні робити і досягати кращого результату", – резюмувала чиновниця.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.